24 آبان 1400 - 8:51 شناسه خبر: 17163 نسخه چاپی

افزایش ۱۵ درصدی برداشت بِه در نطنز

افزایش ۱۵ درصدی برداشت بِه در نطنز
مسئول امور باغبانی جهاد کشاورزی نطنز گفت: برداشت ۱۵ هزار تن بِه در نطنز آغاز شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی ذا نشان می دهد.

به گزارش «پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران»به نقل از ایسنا،اسفندیار حاجی زاده  اظهار کرد: برداشت ۱۵ هزار تن به در باغات شهرستان نطنز آغاز شد که این رقم در سال گذشته نزدیک به ۱۳ هزار تن بود.وی افزود: یک ششم از سطح زیر کشت بِه کشور در نطنز قرار دارد که این شهرستان، ۶۰ درصد از بِه استان اصفهان را تولید می‌کند.

مسئول امور باغبانی جهاد کشاورزی نطنز، گفت: بالغ بر ۲ هزار تن از محصول بِه در شهرستان نطنز متعلق به باغات رحمت‌آباد است که بزرگترین باغات شهرستان نطنز را در اختیار دارد.وی تصریح کرد: با توجه به اینکه محصول بِه سال آور است و با وجود اینکه سال گذشته دچار یخ‌زدگی نیز شده بود، امسال با ۱۵ درصد افزایش برداشت این محصول روبرو هستیم.حاجی زاده خاطرنشان کرد: با توجه به استفاده از عوامل اجرایی قوی، شرایط مساعد آب و هوایی و بهره گیری از دانش روز، این محصول مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. گفت: رقم کشت شده به در نطنز، رقم اصفهانی بوده که مرغوب ترین کیفیت را دارا است.