11 مهر 1398 - 10:38 شناسه خبر: 10737 نسخه چاپی

رویترز:

کمک 14 میلیارد دلاری دولت آمریکا به کشاورزان به دنبال جنگ تجاری

کمک 14 میلیارد دلاری دولت آمریکا به کشاورزان به دنبال جنگ تجاری رویترز:
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد تاکنون 14 میلیارد و 30 میلیون دلار برای جبران خسارات ناشی از جنگ تجاری این کشور با چین به کشاورزان آمریکایی پرداخت کرده است.

به گزارش کانون انجمن های صنایع غذایی ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرده است این وزارتخانه تاکنون 14 میلیارد و 30میلیون دلار از مبلغ 28 میلیارد دلار وعده داده شده دولت آمریکا برای جبران خسارات ناشی از جنگ تجاری آمریکا و چین، را به کشاورزان پرداخت کرده است.

مدیر ارتباطات وزارت کشاورزی آمریکا نیز در ایمیلی اعلام کرده است این نهاد از آخرین دور کمک های خود در اواسط ماه سپتامبر میلادی به مبلغ 4 میلیارد و 70 میلیون دلار، 5 میلیارد و 430 میلیون دلار  به کشاورزان آمریکایی پرداخت کرده است. به گفته وی وزارت کشاورزی آمریکا همچنین مبلغ 8 میلیارد و 600 میلیون دلار در اولین مرحله از برنامه تسهیل بازار این کشور به کشاورزان کمک مالی کرده است.

کشاورزان آمریکایی در جریان پیروزی حیرت انگیز دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2016 او را یاری کردند، ولی در معرض سخت ترین ضربه ها در نتیجه سیاست های تجاری او که به تعرفه های تجاری با شرکای تجاری مهمی چون چین، کانادا و مکزیک انجامید، قرار گرفتند.

دولت ترامپ در ماه جولای سال میلادی جاری اعلام کرد برای جبران فروش از دست رفته ناشی از تعرفه های تلافی جویانه کشور چین روی محصولات کشاورزی، علاوه بر 12 میلیارد دلار تعهد شده در بسته کمکی سال گذشته، 16 میلیارد دلار پرداخت خواهد کرد.