13 مهر 1398 - 13:0 شناسه خبر: 10739 نسخه چاپی

وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

توسعه کشت دانه های روغنی در شمال کشور

توسعه کشت دانه های روغنی در شمال کشور وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از برنامه کشت محصولات اساسی چون دانه های روغنی پس از برداشت برنج در 5 هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان خبر داد.

به گزارش کانون انجمن های صنایع غذایی ایران از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر در جلسه ستاد توسعه کشت کلزای استان گیلان،‌ یکی از بسترهای کشت کلزا در استان‌های شمالی را شالیزارها اعلام  و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح از شالیزارهای استان‌های شمالی در نیمه دوم سال بهره‌برداری بهینه صورت خواهد گرفت.

وی از برنامه کشت محصولات اساسی مثل دانه‌های روغنی پس از برداشت برنج، در ۵ هزار هکتار اراضی شالیزاری استان گیلان خبر داد.

مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: بیش از نیمی از شالیزارهای گیلان بعد از برداشت برنج به حال خود رها می‌شود که با یک برنامه‌ریزی مناسب می‌توان این اراضی را به کشت محصولات اساسی مثل دانه های روغنی اختصاص داد.

وی در ادامه اظهار داشت: با این اقدام علاوه بر این که درآمد کشاورزان افزایش خواهد یافت، نیاز کشور به محصولات اساسی نیز تامین می‌شود.

مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تأمین علوفه برای دام و طیور از کنجاله دانه‌های روغنی، تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی برنامه افزایش تولید دانه‌های روغنی بعد از تأمین روغن، تأمین کنجاله برای خوراک دام است.