01 آبان 1398 - 14:19 شناسه خبر: 10755 نسخه چاپی

پیش‌بینی افزایش ۱۵ درصدی تولید ماهی قزل آلا در سال جاری

پیش‌بینی افزایش ۱۵ درصدی تولید ماهی قزل آلا در سال جاری
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان اینکه تولید ماهی قزل آلا مطابق برنامه ششم توسعه پیش رفته است، از افزایش 15 درصدی تولید خبر داد.

به گزارش کانون انجمن های صنایع غذایی ایران از وزارت جهاد کشاورزی ایران، حسین عبدالهی در رابطه با میزان تولید ماهی قزل آلا در سال ۹۷ اظهار کرد: در سال ۹۷ حدود ۱۷۰ هزار تن تولید ماهی قزل‌آلا داشتیم و رتبه اول تولید این ماهی در آب شیرین را در دنیا داریم.

وی افزود: در حال حاضر تقریبا در هر ۳۲ استان کشور ماهی قزل آلا تولید می شود.

عبدالهی درباره میزان تولید ماهی قزل آلا در سال ۹۸، تصریح کرد: در تولید قزل آلا طبق برنامه ششم توسعه پیش رفته ایم و پیش بینی می‌کنیم ۱۵ درصد افزایش تولید داشته باشیم.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در رابطه با بازار تجاری و صادراتی قزل آلای ایران اذعان کرد: ماهی قزل آلا عمدتا به روسیه، امارات و عمان صادر می‌شود و میزان صادرات حدود ۱۰ هزار تن است.

وی با اشاره به تولید ماهیان خاویاری در کشور گفت: در زمینه ماهیان خاویاری سال گذشته حدود ۲۸۰۰ تن گوشت و ۶ تن خاویار پرورشی تولید داشتیم و در تولید خاویار پرورشی رتبه سوم را پس از چین و ارمنستان داریم.

عبدالهی با تاکید بر اینکه ماهی خاویاری بازار خوبی در داخل و خارج دارد، خاطرنشان کرد: ۱۲۶مزرعه فعال تولید ماهیان خاویاری در کشور داریم و پیش بینی می‌کنیم تا دو سال آینده تعداد این مزارع را به ۲۰۰ مزرعه افزایش دهیم.