07 فروردین 1399 - 22:12 شناسه خبر: 11885 نسخه چاپی

رویترز:

قزاقستان صادرات مواد غذایی اساسی خود را به حالت تعلیق درآورد

قزاقستان صادرات مواد غذایی اساسی خود را به حالت تعلیق درآورد رویترز:
کشور قزاقستان در پی شیوع ویروس کرونا و اعلام حالت فوق العاده در این کشور صادرات محصولات آرد گندم، گندم سیاه، شکر، روغن آفتابگردان و برخی سبزیجات خود را حداقل تا تاریخ 15 آوریل به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش کانون انجمن های صنایع غذایی ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت قزاقستان اعلام کرد این کشور صادرات محصولات آرد گندم، گندم سیاه، شکر، روغن آفتابگردان و برخی سبزیجات را در پی شرایط اضطراری شیوع ویروس کرونا در و اطمینان از عرضه پایدار این محصولات حداقل تا تاریخ 15 آوریل به حالت تعلیق درآورده است.

گفتنی است قزاقستان در پی شیوع ویروس کرونا تا تاریخ 15 آوریل حالت فوق العاده در کشور اعلام کرده است. 67 مورد ابتلا به ویروس کرونا تاکنون در این کشور تایید شده و دو شهر بزرگ این کشور را درگیر کرده است.

وزیر کشاورزی این کشور اعلام کرد واردات این کشور نیز به حالت تعلیق درآمده است و به پیش نویس سندی اشاره کرد که تنها نام محصولات گندم سیاه، شکر و برخی انواع سبزیجات در میان کالاهای ممنوعه بود.

ولی وزیر بازرگانی این کشور در پست فیسبوکی خود از ممنوعیت موقت صادرات آرد گندم، دانه و روغن آفتابگردان و برخی دیگر از انواع سبزیجات خبر داد.