26 فروردین 1399 - 11:51 شناسه خبر: 11904 نسخه چاپی

رویترز:

کمک 15.5 میلیارد دلاری دولت ترامپ به کشاورزان برای مقابله با بحران کرونا

 کمک 15.5 میلیارد دلاری دولت ترامپ به کشاورزان برای مقابله با بحران کرونا رویترز:
وزارت کشاورزی آمریکا مبلغ 15.5 میلیارد دلار در اولین مرحله از برنامه خود برای تقویت زنجیره غذایی کشور در مقابله با آثار شیوع ویروس کرونا به کشاورزان و دامداران این کشور پرداخت خواهد کرد.

به گزارش کانون انجمن های صنایع غذایی ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، این برنامه که در هفته جاری اعلام خواهد شد، اولین اقدام جدی ترامپ برای اطمینان از آن است که پاندمی کرونا در این کشور موجب کمبود مواد غذایی نخواهد شد، چراکه اکنون این کشور با پدیده هایی چون دور ریختن شیر از سوی تولیدکنندگان لبنیات، تعطیلی شرکت های بسته بندی گوشت و کمبود نیروی کار برای عملیات کاشت، برداشت و توزیع محصولات کشاورزی در مزارع روبروست.

این طرح اولیه شامل پرداخت مستقیم به کشاورزان و دامداران به علاوه سایر اقدامات حمایتی با استفاده از قسمتی از مبلغ 23.5 میلیارد دلار است که توسط کنگره آمریکا برای حمایت از بخش کشاروزی در مقابل آسیب های ویروس کرونا به تصویب رسیده است، که شامل برخی مبالغ تامین مالی از سوی وزارت کشاورزی آمریکا نیز می شود.

وزارت کشاورزی آمریکا در طول همین هفته طرح اولیه کمک به بخش کشاورزی را اعلام خواهد کرد و انتظار می رود بخش های بعدی این حمایت را نیز در زمان موجود شدن مبالغ بیشتر لایحه محرک بخش کشاورزی، احتمالا در ماه جولای اعلام کند.