21 اردیبهشت 1399 - 10:56 شناسه خبر: 11936 نسخه چاپی

آغاز خرید سه میلیارد دلار کالای کشاورزی در آمریکا

آغاز خرید سه میلیارد دلار کالای کشاورزی در آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا همزمان با موج صعودی بیکاری و افزایش مردم نیازمند به دریافت کمک، اعلام کرد که از هفته آینده خرید لبنیات، گوشت و سایر محصولات کشاورزی به ارزش سه میلیارد دلار از کشاورزان آغاز خواهد شد.

ایسنا

دونالد ترامپ در پستی در توییتر نوشت: از ابتدای هفته آینده آمریکا به دستور من خرید لبنیات، گوشت و سایر تولیدات از کشاورزان، دامداران و تولیدکنندگان محصولات ویژه را برای صف‌های غذا آغاز خواهد کرد.

با این حال هنوز مشخص نیست که آیا این اظهارات به برنامه کمک ۱۹ میلیارد دلاری که در آوریل از سوی وزارت کشاورزی آمریکا اعلام شد، مربوط است یا خیر. این وزارتخانه اعلام کرده بود که تحت این برنامه، سه میلیارد دلار محصولات کشاورزی خریداری می‌کند.

گزارش روز جمعه وزارت کار آمریکا نشان داد که در آوریل ۲۰.۵ میلیون شغل غیرکشاورزی از بین رفته و نرخ بیکاری به ۱۴.۷ درصد صعود کرده است که بالاترین سطح از اوایل دهه ۱۹۳۰ تاکنون محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، با افزایش شمار موارد گرسنگی، بانکهای غذا با کمبود مواد غذایی اساسی مواجه شده‌اند. پاندمی ویروس کرونا زنجیره تامین را مختل کرده و کشاورزان می‌گویند به دلیل تعطیلی کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی، ناچارند محصولاتشان را نابود کرده و خوک‌ها را معدوم کنند.