15 مرداد 1399 - 10:21 شناسه خبر: 12036 نسخه چاپی

کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در کمیسیون بودجه مجلس تصویب شد

 کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در کمیسیون بودجه مجلس تصویب شد
جبار کوچکی‌نژاد طراح طرح تامین کالاهای اساسی، از تصویب کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد.

فارس

جبار کوچکی‌نژاد طراح طرح تامین کالاهای اساسی، از تصویب کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون در کمیسیون در مورد جزئیات طرح به ویژه دهک‌های پائین و افرادی که باید تحت پوشش این طرح قرار بگیرند بحث و گفت‌و‌گو می‌کنیم.

 او افزود: در جلسه نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس و دولت هم حضور دارند.

کوچکی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که واژه کالابرگ سبب شده برخی‌ها از بازگشت کوپن و صف‌های طولانی دهه ۶۰ سخن بگویند، گفت: خیر منظور ما از کالابرگ، کارت های الکترونیک خرید کالا است و قطعا صف‌های دهه ۶۰ را نیز شاهد نخوهیم بود.

متن طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی به شرح زیر است:

ماده واحده:

دولت موظف است،حداکثر یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون شبکه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها خصوصا نیازمندان را با استفاده از شبکه توزیع کالا( تعاونی‌های مصرف، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واحدهای صنفی) به گونه‌ای ساماندهی کند که نیازهای اساسی خانوارها با قیما مورد تایید سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با نرخ ارز ترجیحی از طریق کالابرگ یا کارت الکترونیکی با اولویت تولیدات داخلی در اختیار مردم قرار گیرد.