16 شهریور 1399 - 14:39 شناسه خبر: 12065 نسخه چاپی

شکوفایی پت بازیافتی در صنعت بسته بندی جهان

شکوفایی  پت بازیافتی در صنعت بسته بندی جهان
در زمانی که پلاستیک و بسته بندی های پلاستیکی هر روز بیشتر محبوبیت خود را از دست می دهند کاربردهای PET بازیافتی، از بطری گرفته تا لوله و کارتن، هر روز در حال پیشرفت و شکوفایی است.

به نقل از سایت خبری تحلیل پکیجینگ دایجست، در زمانی که پلاستیک و بسته بندی های پلاستیکی هر روز بیشتر محبوبیت خود را از دست می دهند کاربردهایPET  بازیافتی، از بطری گرفته تا لوله و کارتن، هر روز در حال پیشرفت و شکوفایی است.

با توجه به میزان نو آوری و کشش بازار مربوط به این ماده، بنظر می رسد PET بازیافتی را می توان به عنوان پلاستیک سال ۲۰۲۰ انتخاب کرد.

امروز در پی سیل نقدهای منفی سالیان گذشته درباره مضرات پلاستیک برای محیط زیست در روزنامه ها، این ماده در سال ۲۰۲۰از دیدگاه بسیاری یک انتخاب ضدفرهنگ محسوب می شود، از این رو برخی برندها به سمت استفاده از مواد بسته بندی هایی مانند بطری های آلومینیومی یا حتی کاغذی حرکت کرده اند.

بنابراین با در نظر گرفتن فواید استفاده از PET بازیافتی در عصر رشد آگاهی زیست محیطی، درمی یابیم که چرا محبوبیت آن با وجود گسترش احساسات ضدپلاستیکی در حال رشد است.

گفتنی است طبق تحقیقات منتشر شده از سوی گروه مشاوره و تحقیقات اکومن(Acumen)  ارزش بازار جهانی rPETبرای دوره ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۶ با نرخ رشد ترکیبی سالانه ۸ درصد حدود ۱۲.۵ میلیارد دلار برآورد شده است.