27 مهر 1399 - 14:2 شناسه خبر: 13111 نسخه چاپی

۲۸۰۰ تن مرغ منجمد ویژه طرح تنظیم بازار توزیع می‌شود

۲۸۰۰ تن مرغ منجمد ویژه طرح تنظیم بازار توزیع می‌شود
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اعلام کرد براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار وضرورت کنترل بازار کالاهای اساسی و به منظور رفاه هموطنان به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه، توزیع استانی ۲ هزار و ۸۰۰ تن گوشت مرغ منجمد جهت مصارف خانوار در سراسر کشور شروع می‌شود.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، مجتبی شیرقاضی گفت: نرخ نهایی مصرف کننده با تصویب کارگروه تنظیم بازار استان خواهد بود که درمحل استانداری و با حضور دستگاه‌های ذیربط اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

به گفته معاون اموربازرگانی سازمان شبکه توزیع، این محصول از طریق سازمان‌های میادین تره بار، فروشگاه‌های زنجیره ای دولتی و خصوصی در سطح استان خواهد بود و این مراکز تحت نظارت بازرسان این سازمان و اتاق‌های اصناف بر توزیع نظارت خواهند داشت.

وی درپایان اظهار امیدواری کرد که با توزیع این مرغ‌ها کاهش و کنترل محسوسی در بازار مرغ ایجاد شود.

ابتدای مهرماه قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران ۱۸ تا ۱۹ هزارتومان بود که با افزایش قیمت حدود ۴۰۰۰ تومانی  در اواسط مهرماه به ۲۱ تا ۲۲ هزارتومان رسید و در حال حاضر قیمت این محصول در خرده فروشی های سطح شهر تهران به مرز ۲۶ هزارتومان رسیده است. برخی از مرغداران و تولیدکنندگان علت این افزایش قیمت را کمبود نهاده های دام و طیور با قیمت‌های مصوب، افزایش قیمت نهاده‌ها در بازار آزاد و به طور کل افزایش هزینه های تولید عنوان می‌کنند.