15 تیر 1400 - 8:36 شناسه خبر: 14315 نسخه چاپی

معاون اول ریاست جمهوری بیان کرد:

دولت نمی‌تواند نسبت به مسایل و مشکلات دامداران بی‌تفاوت باشد

دولت نمی‌تواند نسبت به مسایل و مشکلات دامداران بی‌تفاوت باشد معاون اول ریاست جمهوری بیان کرد:
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه میزان ذخایر کالاهای اساسی باید همواره اطمینان بخش باشد، گفت: دولت نمی‌تواند نسبت به مسایل و مشکلات دامداران به عنوان تولیدکنندگان بزرگ کشور بی‌تفاوت باشد.

به گزارش«پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری در جلسه تنظیم بازار و کالاهای اساسی با اشاره به مسایل مطرح شده در جلسه در خصوص خشکسالی و دغدغه دامداران افزود: دولت نمی‌تواند نسبت به مسایل و مشکلات دامداران به عنوان تولیدکنندگان بزرگ کشور بی‌تفاوت باشد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شیر و لبنیات امروز بخش مهمی از سفره مردم و سبد خانوار را تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: دولت اجازه نخواهد داد دامداران و عشایر در فشارهای ناشی از خشکسالی تنها بمانند.

جهانگیری افزود: تلاش خواهیم کرد جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های ذیربط برای بررسی مشکلات دامداران برگزار کنیم و تدابیری را بیندیشیم که هم دغدغه دامداران به حداقل برسد و هم مردم و مصرف کنندگان شیر و لبنیات تحت فشار قرار نگیرند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش‌های وزارت صنعت، معدن وتجارت در خصوص میزان ذخایر کالاهای اساسی خاطر نشان کرد: میزان ذخایر کالاهای اساسی باید همواره اطمینان بخش باشد و وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی با تامین بموقع کالاهای مذکور نباید اجازه دهند که میزان این ذخایر کاهش پیدا کند.

جهانگیری با قدردانی از بانک مرکزی به خاطر تلاش در جهت تأمین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در سال‌های اخیر گفت: وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظارت و کنترل دقیقی بر تأمین کالاهای اساسی و موجودی این کالاها داشته باشند تا برای مردم دغدغه‌ای در خصوص تأمین این اقلام به وجود نیابد.

در این جلسه که وزرای دادگستری و صنعت، معدن تجارت، رییس سازمان غذا و دارو و رییس سازمان تعزیرات حکومتی نیز حضور داشتند، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گزارشی از میزان ذخایر کالاهای اساسی و روند واردات این اقلام ارائه کرد.

در این نشست همچنین در خصوص مسایل و مشکلات دامداران نظیر خشکسالی و تأمین علوفه بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد این موضوع به صورت جامع در جلسه‌ای جداگانه بررسی شود و پس از ارائه پیشنهادات دستگاه‌های ذیربط، تصمیمات لازم برای حل این مسایل اتخاذ گردد.