17 تیر 1400 - 9:2 شناسه خبر: 14328 نسخه چاپی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد:

پلاک‌ گذاری بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه تراکتور و کمباین در کشور

پلاک‌ گذاری بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه تراکتور و کمباین در کشور رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد:
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از پلاک گذاری بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه تراکتور و کمباین در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران به نقل از ایرنا، «کامبیز عباسی» در نشست مشترک با نمایندگان عضو کمسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه تراکتور و کمباین در کشور پلاک گذاری شده است.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: سهم پلاک گذاری در سال ۹۹ حدود ۱۴۰ هزار دستگاه بوده که عملکرد بسیار چشمگیری طی سنوات اخیر را نشان می‌دهد.

عباسی گفت: پلاک گذاری ۱۹۰ هزار تراکتور باقیمانده در دولت جدید و با استمرار حمایت‌ها در اسرع وقت محقق خواهد شد.

در دولت یازدهم ردیف اعتباری مستقلی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی تعلق گرفت، به‌طوری که برای پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با محور اقتصاد مقاومتی از نیمه دوم سال ۹۲ تاکنون به‌تدریج هفت خط اعتباری به این بخش اختصاص یافته است.

خط نخست اعتباری در سال ۹۲ به ظرفیت هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، خط دوم به میزان هشت هزار میلیارد ریال در سال ۹۳، خط سوم به میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۴، خط اعتباری چهارم به مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال در سال ۹۵، خط اعتباری پنجم در سال ۹۶ به مبلغ  ۱۵ هزار میلیارد ریال، خط اعتباری ششم در سال ۹۷ به مبلغ ۱۵ هزار میلیارد ریال و خط اعتباری هفتم در سال ۹۸  به مبلغ یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و در سال ۹۹ خط اعتباری هشتم به مبلغ دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت.

آمارها نشان می‌دهد سالیانه ۲۵ هزار میلیارد ریال تقاضای تسهیلات برای توسعه و نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی وجود دارد.