06 شهریور 1400 - 10:32 شناسه خبر: 16582 نسخه چاپی

کمبودی وجود ندارد

ذخیره‌سازی ۲۷هزار تن گندم در چهارمحال و بختیاری

 ذخیره‌سازی ۲۷هزار تن گندم در چهارمحال و بختیاری کمبودی وجود ندارد
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری از ذخیره‌سازی ۲۷ هزار تن گندم در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: کمبود گندم در استان نداریم.

به گزارش «پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران» به نقل از مهر، کیقباد قنبری با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تا اواسط مهرماه انجام می‌شود، اظهار کرد: تاکنون ۲۷ هزار تن گندم خریداری و در استان ذخیره‌شده است.وی قیمت پایه هر کیلو گندم را پنج هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: ۱۱ مرکز در چهارمحال و بختیاری گندم را از کشاورزان خریداری می‌کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت پایه گندم اشاره کرد و افزود: هزینه گندم خریداری‌شده در استان به‌صورت روزانه به کشاورزان پرداخت می‌شود.قنبری تصریح کرد: بیشترین و کمترین خرید گندم به ترتیب در شهرستان‌های بروجن و کوهرنگ بوده است.

وی عنوان کرد: به دلیل کاهش بارندگی و خشک‌سالی در چهارمحال و بختیاری تولید و خرید گندم کاهش محسوسی داشته است.مدیرکل غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کمبود گندم در استان وجود ندارد، اظهار کرد: سرانه مصرف گندم هر نفر در ماه ۹ کیلو است.قنبری مصرف سالیانه گندم در استان را ۱۲۵ هزار تن عنوان کرد و گفت: ۱۰۰ هزار تن آرد سالانه در استان تولید می‌شود.