23 شهریور 1400 - 8:24 شناسه خبر: 16732 نسخه چاپی

حجم تجارت بنادر روسیه رشد کرد

حجم تجارت بنادر روسیه رشد کرد
گزارش رگولاتوری دولتی حمل‌ونقل دریایی روسیه نشان می‌دهد حجم تبادل کالا در بنادر دریایی روسیه در بازه ژانویه تا آگوست ۲۰۲۱ با رشدی ۱.۶ درصدی نسبت به بازه مشابه سال گذشته روبرو شده است.

به گزارش «پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران»به نقل از مهر،طبق گزارش روس‌مورچفلات، حجم کل محموله خشک جابه‌جا شده با کشتی در این بازه ۵.۸ درصد جهش کرده و به ۲۷۴.۱۵ میلیون تن رسیده است. هرچند حجم محموله‌های مایع جابه‌جا شده در این بازه ۲.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افت کرده و به ۲۷۸.۶ میلیون تن رسیده است.

حجم محموله عبوری از بنادر دریای سیاه با بالاترین رشد روبرو شده و با جهشی ۳.۸ درصدی به ۱۶۹.۸۹ میلیون تن رسید. حجم محموله‌های عبوری از بنادر دریای بالتیک هم ۱.۶ درصد در این بازه افزایش یافت و به ۱۶۵.۵۸ میلیون تن رسید، در حالی که محموله‌های عبوری از بنادر خاور دور روسیه ۱.۳ درصد جهش کرد و به ۱۴۹.۹۷ میلیون تن رسید.اما این گزارش نشان داد که حجم محموله‌های عبوری از بنادر قطب شمال روسیه ۱.۹ درصد کاهش یافته و به ۶۲.۴۸ میلیون تن رسیده است که مهمترین علت آن افت میزان محموله‌های مایع بوده است. همچنین حجم محموله‌های عبوری از بنادر دریای خزر روسیه ۱۳.۷ درصد سقوط کرده و به ۴.۸۳ میلیون تن رسیده است.