06 تیر 1396 - 22:26 شناسه خبر: 6067 نسخه چاپی

وزارت کشاورزی روسیه:

ایران تعرفه گندم را در تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا حذف نمی‌کند

ایران تعرفه گندم را در تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا حذف نمی‌کند وزارت کشاورزی روسیه:
وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد ایران حاضر نیست تعرفه‌ گندم، روغن تصفیه‌شده، آب‌معدنی و سیگار در چارچوب منطقه آزاد تجاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا حذف کند.

خبرگزاری فارس

 به نقل از تاس، پس از دور دیگری از مشورت‌ها درباره  ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی، وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد؛ ایران آماده است تا امتیازات تعرفه‌ای برای تعدادی از کالاهای کشاورزی به غیر از  گندم، روغن تصفیه‌شده، آب معدنی و سیگار اعمال شود.

در این بیانیه وزارت کشاورزی آمده است که پس از مشورت‌ها، توافقی در این باره انجام نشده و مذکرات در این باره ادامه خواهد داشت.

در دسامبر 2016رؤسای جمهور روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان پیشنهادهای آغاز مذکرات بر روی منطقه آزاد تجاری با ایران، مصر، هند و سنگاپور را در نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیایی تصویب کردند.

سرج سارگسیان رئیس‌جمهور ارمنستان گفته است حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران علاقه‌مندی خود را با امضای توافق موقت با اتحادیه اقتصاد اوراسیا اعلام کرده بود.

ایران به دنبال انجام تجارت آزاد با کشورهای اورسیا است اما تاکید دارد که دیوار تعرفه‌ای برای تعدادی محصولات از جمله گندم و روغن تصفیه شده باقی بماند.