24 تیر 1396 - 16:15 شناسه خبر: 6146 نسخه چاپی

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی اعلام کرد

عزم بانک‌های دولتی برای کاهش نرخ سود همسو با سیاست‌های دولت

عزم بانک‌های دولتی برای کاهش نرخ سود همسو با سیاست‌های دولت رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی اعلام کرد
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی می‌گوید: بانک‌های دولتی تصمیم گرفته‌اند که همسو با سیاست های دولت نرخ سود سپرده و تسهیلات را پایین بیاورند.

خبرگزاری ایرنا

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی از عزم این بانک‌ها برای کاهش نرخ سود همسو با سیاست‌های دولت خبر داد و گفت: تلاش می کنیم در این فرآیند سپرده‌گذاران متضرر نشوند.

محمدرضا حسین‌زاده درباره انتظار دولت از بانکهای دولتی برای کاهش نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانکی برای کمک به تولید اظهار کرد: بانک‌های دولتی تصمیم گرفتند که همسو با سیاست های دولت نرخ ها را پایین بیاورند.

مدیرعامل بانک ملی ایران با یاد آوری اینکه هدف، همراهی با دولت در کاهش نرخ سود است، گفت: قرار است نرخ سود بانکی به تدریج کاهش یابد.

وی در پاسخ به اینکه برخی گمانه زنی ها از برنامه شورای پول و اعتبار برای تثبیت فعلی نرخ سود دارد تا در آینده آن را کاهش دهد، دارد، گفت: نظر شورای پول و اعتبار تثبیت نیست بلکه نرخ‌ها باید کاهش یابد.

حسین زاده گفت: بانکها منتظر تصمیم بانک مرکزی هستند تا نرخ را اعلام کند و ممکن است نرخ پایین تر از نرخ کنونی بیاید.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی گمانه زنی ها از نرخ سود 12 درصدی برای سپرده‌های یکساله حکایت دارد، اظهار داشت: پیشنهاد این است که نرخ سود به کمتر از 15 درصد و نرخ های مطرح شده کاهش یابد.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی بدون اعلام نرخ مدنظر بانک ها ابراز امیدواری کرد که شورای پول و اعتبار هرچه سریعتر در این زمینه تعیین تکلیف کند.