06 آبان 1396 - 10:43 شناسه خبر: 6493 نسخه چاپی

حضور شریعتمداری در اتاق بازرگانی ایران و بررسی مشکلات بخش خصوصی و بازار مرغ کشور

حضور شریعتمداری در اتاق بازرگانی ایران و بررسی مشکلات بخش خصوصی و بازار مرغ کشور
«محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت روز یکشنبه گذشته در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران حضور یافت تا از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل تولیدکنندگان بخش خصوصی به ویژه بازار مرغ کشور قرار بگیرد.

خبرگزاری ایرنا

وی در پاسخ به اعتراض یکی از نمایندگان حاضر به وضعیت بازار مرغ کشور، مشکلات ایجاد شده برای مرغداران را در ارتباط با تنظیم بازار این محصول عنوان کرد و وعده پیگیری موضوع با وزارت جهاد را داد. 
«کاوه زرگران» رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران درباره سخنان اخیر وزیر صنعت در هیات نمایندگان اتاق ایران در ارتباط با تنظیم بازار مرغ و بازتاب آن در فضای رسانه ای کشور گفت: اعتقاد من به عنوان یکی از حاضرین در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران، این است که از صحبت های آقای شریعتمداری سوء برداشت صورت گرفت است. وزیر صنعت در بیان مشکلات بخش دولتی برای تنظیم بازار از لفظ ما استفاده کرد که نشان می دهد ایشان خود و وزارتخانه متبوعش را از این مشکلات جدا نمی داند و معتقد است مشکلات بخش تولید کشور مشکلاتی جمعی هستند که همه وزارتخانه های دولتی و بخش خصوصی باید در حل آنها بکوشند؛ بی کفایتی ما، اشاره به سازمان خاصی نداشته و به زنجیره ای از همه دست اندرکاران آن حوزه اشاره داشته است که باید همکاری و تعامل مناسب تری برای رسیدن به اهداف داشته باشند. در مورد بازار محصولات طیور کشور نیز به علت آنکه وزارت جهاد کشاورزی متولی رسیدگی به صنعت طیور کشور است، ایشان به این وزارتخانه اشاره کردند. در حالی که صحبت های ایشان به گونه ای منعکس شده است که ایشان وزارت جهاد کشاورزی را مسبب مشکلات تولیدکنندگان مرغ کشور دانسته اند که تعبیری نادرست از صحبت های وزیر صنعت است. 
وی افزود: همه ما آگاه هستیم که وزارت جهاد کشاورزی با توجه به ظرفیت هایی که در اختیار دارد و بر اساس خطی مشی اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید کنندگان داخلی، عملکرد مناسبی در حمایت از بخش های دام و زراعت و دامپروری داشته است و نمره قبلی می گیرد؛ ما نمی توانیم محدودیت منابع را به کوتاهی در عملکرد نسبت دهیم. با این وجود شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرده که به صورت شبانه روزی آماده خریداری مازاد مرغ مرغداران است تا تولیدکنندگان از کاهش قیمت مرغ که در نتیجه افزایش عرضه این محصول در بازار ایجاد شده است، متضرر نشوند و قیمت مرغ به قیمت تعادلی بازار برسد. 
حضور وزیر صنعت در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران وافزایش سقف جلسه تا زمانی که صحبت های تمامی فعالین اقتصادی شنیده شود نشان دهنده حسن نیت و عزم راسخ ایشان برای بررسی و حل مشکلات است، از اینرو انعکاس بخشی از بیانات وزیر صنعت به نحوی که حسن نیت ایشان را زیر سوال برد، صحیح نیست. 
شایسته است رسانه های جمعی نیز با توجه به این فضای ایجاد شده و حسن نیتی که وجود دارد، در شرایط حال حاضر کشور، به فضای ایجاد شده برای برداشتن مشکلات تولیدکنندگان کشور کمک کنند، که رونق اقتصادی و اشتغال در گرو تولید واقعی کشور است