02 تیر 1397 - 12:41 شناسه خبر: 7023 نسخه چاپی

با کسب رای در مجمع عمومی سالانه؛

کاوه زرگران به عضویت هیات مدیره انجمن بین المللی روغن آفتابگردان (ایسوا) درآمد

کاوه زرگران به عضویت هیات مدیره انجمن بین المللی روغن آفتابگردان (ایسوا) درآمد با کسب رای در مجمع عمومی سالانه؛
دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با کسب رای در مجمع عمومی انجمن بین المللی روغن آفتابگردان در جمع هیات مدیره این انجمن قرار گرفت.

اتاق بازرگانی تهران

در این مجمع که با حضور اعضای انجمن بین المللی روغن آفتابگردان از کشورهای مختلف دنیا برگزار شد، پس از شمارش آرا، 14 عضو هیات مدیره از کشورهای ایران، چین، آمریکا، اوکراین، ترکیه، مجارستان و هند انتخاب شدند. عضو ایرانی انجمن بین المللی روغن آفتابگردان کاوه زرگران با کسب رای اعضا در جمع هیات مدیره جدید این انجمن قرار گرفته است.

زرگران از فعالان حوزه صنایع غذایی و کشاورزی ایران است که به عنوان رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران، دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی تهران و ایران مشغول به فعالیت است.

انجمن بین المللی آفتابگردان در سال 2015 در شهر رم ایتالیا توسط نمایندگان انجمن های ملی و شرکت های فعال این حوزه به ثبت رسیده است و در حال حاضر 70 عضو از کشورهای مختلف جهان دارد، شرکت ویلمار، انجمن روغن افتابگردان آرژانتین و اتحادیه روغن نباتی روسیه از جمله اعضای حاضر در این انجمن هستند.

گفتنی است ایجاد استاندارد علمی روغن آفتابگردان، تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، حمایت از برنامه های آموزشی جهت ارائه کمک های فنی به اعضا، توسعه تولید روغن آفتابگردان، حمایت از تحقیقات تغذیه ای برای بهبود تولید این محصول و ترویج ارتباطات بین تولیدکنندگان، گروه های صنعتی، محققان دانشگاهی و دولت های محلی از جمله اهداف این انجمن هستند.

روغن آفتابگردان یکی از 4 روغن پرفروش دنیا محسوب می‌شود که به طور سنتی در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شوروی سابق مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما افزایش تجارت بین المللی این محصول و قیمت مناسب آن، محبوبیت آن در سطح جهانی را افزایش داده است. هند، چین و مصر بزرگترین مصرف کنندگان روغن آفتابگردان در سال 2017 بوده اند و ایران نیز سال گذشته با مصرف 500 هزار تن روغن آفتابگردان هفتمین مصرف کننده این محصول در جهان بوده است.