29 اردیبهشت 1398 - 14:26 شناسه خبر: 7557 نسخه چاپی

وزارت جهاد کشاورزی:

1.7 میلیون تن گندم مازاد کشاورزان خریداری شد

1.7 میلیون تن گندم مازاد کشاورزان خریداری شد وزارت جهاد کشاورزی:
مجری طرح گندم از خرید حدود ۱.۷ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و عنوان کرد: این میزان خرید در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱.۳ میلیون تن بوده است.

مهر

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، شصت و هفتمین جلسه کمیته فنی گندم با هدف بررسی آخرین وضعیت سبز بذور اصلاح شده در طبقات مختلف در مناطق سرد و معتدل و ارائه توصیه‌های فنی برای تولید بذور عاری از آفات، بیماری علف‌های هرز با حضور اسماعیل اسفندیاری پور مشاور وزیر و مجری

طرح گندم، مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی، نمایندگان مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال، مؤسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر کشور، اعضای هیأت علمی مؤسسه گیاه پزشکی کشور، محققین گندم، سازمان حفظ نباتات، سازمان هواشناسی کشور، دکتر کمالی محقق ارشد گندم و نیز معاونین بهبود تولیدات گیاهی سازمانهای جهاد کشاورزی و کارشناسان گندم و کنترل و گواهی بذر استان‌های کشور از طریق ویدئو کنفرانس امروز در وزارت جهادکشاورزی برگزار شد.

در این جلسه مجری طرح گندم از خرید حدود ۱.۷ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و عنوان کرد: این میزان خرید در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱.۳ میلیون تن بوده است.

اسفندیاری پور ابراز امیدواری کرد که با مراقبت‌هایی که در ایام باقیمانده از فصل زراعی و برداشت از مزارع گندم بویژه مزارع بذری انجام خواهد شد، مشکلی در تولید پیش بینی شده و خرید گندم نداشته باشیم.

وی توصیه کرد: معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت باید تلاش کنند برنامه تولید بذر گندم و جو هر استان بر اساس برنامه ابلاغی در طبقات «پرورش ۳»، «مادری» و «گواهی شده» محقق گردد.