19 بهمن 1395 - 11:51 شناسه خبر: 4744 نسخه چاپی

حمایت صنعت غذا از دفاعیه مردمی حامیان دکتر دیناروند

حمایت صنعت غذا از دفاعیه مردمی حامیان دکتر دیناروند
در پی انتشار اتهاماتی علیه رئیس سازمان غذا و دارو در یکی از کانال‌های تلگرامی معلوم‌الحال، متنی در کانال‌ها و گروه‌های مجازی در دف ...

در پی انتشار اتهاماتی علیه رئیس سازمان غذا و دارو در یکی از کانال‌های تلگرامی معلوم‌الحال، متنی در کانال‌ها و گروه‌های مجازی در دفاع از دکتر رسول دیناروند دست به دست می‌شود که کانون انجمن های صنایع غذایی ایران نیز حسب رسالت خود آن ‌را منتشر می‌کند.

به گزارش کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، در این دفاعیه از دکتر رسول دیناروند آمده است: «جوانتر که بودم فیلم‌های مافیایی ایتالیایی را که می‌دیدم با خود می‌اندیشیدم چگونه منافع غیرقانونی آدم‌ها یا به قول ما ایرانی‌ها منافع نامشروع انسان را وادار به کشتن آدم‌ها و طراحی دسیسه می‌کند گاه فکر می‌کردم اینها تنها یک فیلم است و واقعیت عینی ندارد ولی سن و سالم که بالاتر رفت دانستم داستان متفاوت است. تازه دوربین توان نمایش گوشه‌ای از فجایع را دارد.

اکنون نمونه‌ای از این جنایت‌ها را در کانالی که اشتهار به شایعه‌سازی و دروغ‌پردازی دارد مشاهده کردم. کانالی برگرفته از سایت ضدانقلابی گویا که سال‌هاست دیگر اقبال چندانی ندارد؛ طوری که حتی اپوزسیون هم دیگر وقعی به او نمی‌دهند و فعلا از فرصت ایجاد شده در تلگرام سوءاستفاده کرده و به پخش شایعات با نام آمدنیوز می‌پردازد.

دولت آقای روحانی در بخش غذا و دارو برای اولین بار به سراغ مافیای غذا و سوداگران پالم رفت اما ظاهرا حمله اساسی بود و مقر مهمی را نشانه گرفت. وقتی سوراخ موشی را پیدا می‌کنی تازه می‌بینی چگونه در لانه می‌لولند و و این سو آن سو می‌زنند.

سایت گویا که همواره رپرتاژ آگهی‌های دلارمحورش شهرت داشته، این بار بازار کسب‌وکار را در تخریب دانشمندان و مدیران شجاع وزارت بهداشت می‌داند. ابتدا شخصیت علمی دکتر دیناروند را که برای تمام دانشجویان دانشگاه تهران آشناست، نشانه می‌رود اما ظاهرا سرش به سنگ می‌خورد. حالا از راه دیگری وارد معرکه می‌شود.

البته مشخص است نویسنده مطلب از ساختارهای سیاسی ایران خبر ندارد و نیز از حوزه دارو نیست چرا که خوانندگان داروساز می‌دانند دکتر دیناروند هیچ ارتباطی با گروه‌های سیاسی مانند جبهه پایداری ندارد و اصولا نیروی کاری معتدل با مشی نزدیک به دکتر روحانی است. ثانیا این نویسنده به گونه‌ای از میلیاردها دلار صحبت می‌کند که گویی در مورد گردش مالی مالی بخش دارو آگاهی ندارد.

ناآگاهی نویسنده و عصبانیت قلم او نشان می‌دهد احتمالا از ایادی متضررین تقلبات غذایی است که چنین به طرح‌های نظارتی سازمان حمله می‌کند. به‌هرحال با نزدیکتر شدن ایام انتخابات تخریب شخصیت‌ها و دولتمردان موفق دولت حال حاضر امری اجتناب‌ناپذیر از سوی دشمنان داخلی و خارجی دولت اعتدال است.

شایسته است که قهرمانان سلامت مردم به یاد داشته باشند از آبرو و هزینه دادن در راه مبارزه با مافیا اگر بیش از خون شهیدان دفاع از وطن نباشد کم از آن نیست. پس استوار در این راه ثابت‌قدم باشند و از این حیث هراسی به دل راه ندهند چرا که حضرت رسول فرموده‌اند المومنُ حرامُ کلّه عرضهُ و مالُهُ و دمُهُ.»